• Paskutinis rytas kalnuose – pusryčiai, daiktų susitvarkymas ir išvykimas namų link, aplankant Veličkos druskų kasyklas, Lenkijoje. Video.

    Paskutinis ekskursijos rytas kalnuose. Pusryčiai, daktų susitvarkymas, į autobusą ir pajudam namų link. Ne, dar ne namo - tik namų link, nes pakeliui dar turim aplankyti Veličkos druskų kasyklas, Lenkijoje.

    Po dviejų valandų kelio pasiekiame druskų kasyklas. Gidai užsakyti, bilietai nupirkti ir pirmyn, tai yra - žemyn į kasyklas. Veličkos druskų kasyklos siekia 327 metrų gylį ir tęsiasi 287 kilometrus. Lankytojai leidžiami iki trečio kasyklų lygio, kuris yra apie 140 metrų gylyje po žeme. Tikrai įspūdinga vieta. Susipažinome su druskos kasimo istorija, su kasyklų statymu, apžiūrėjome požemines arklidees, kur buvo laikomi arkliai skirti darbui kasyklose. Taip pat aplankėme bažnyčią, kuri buvo statoma 3 žmonių ir jos statybos užsitęsė virš 60 metų. Ši katedra yra įsikūrusi 135 metrų gylyje po žeme ir yra vienintelė tokia bažnyčia pasaulyje, įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

    Kasyklos sienos, statulos, paminklai, šviestuvai, visa bažnyčia - čia VISKAS padaryta iš DRUSKOS ir tokiame gylyje!

    Praturtine savo akiratį, pilni naujų įspūdžių keliamės į paviršių, nusiperkam suvenyrų ir maloniai pavargę nuo turiningos kelionės lipam į autobusą. Keliaujam namo.

    Grižti atgal