• Ketvirta kelionės diena – keliauninkai kalnus iškeičia į požeminius stalaktitų ir stalagmitų urvus bei į terminius baseinus. Video.

  Ketvirtą kelionės dieną visi keliautojai kalnus iškeitė į požeminius stalagmitų ir stalaktitų urvus, kurie randasi Demanovos slėnyje, Žemuosiuose Tatruose. Ekskursijos pradžioje buvom supažindinti su Demanovos Laisvės urvais, kurie yra karstiniai dariniai, kaip jie susidarė, kaip formuojasi stalaktitai ir stalagmitai, kokios tvarkos laikomasi urvuose, kurie yra saugomi Slovakijos valstybės. Tai yra vieni iš gražiausių urvų Europoje. Kadangi temperatūra urvuose visus metus svyruoja nuo 6 iki 7 C laipsnių, ne vienam teko išsitraukti ir šiltesnį rūbą. Drėgmė urvuose visus metus svyruoja 5 procentus, nuo 94 iki 99 proc.

  Mūsų grupė aplankė didžiausias šių urvų erdves, bei gražiausias stalagmitų ir stalaktitų galerijas. Pamatėme požeminę kalnų upę, bei tyvuliuojančius ežerus, kurių didžiausias siekia 52 metrus ilgį ir yra 7 metrų gylio.
  Ekskursija po karstinius Demanovos urvus tęsėsi apie 1200 metrus, tai kylant požeminiais laipteliais į viršų, tai leidžiantis žemyn. Stalagmitų - stalaktitų urvuose mūsų grupė užtruko truputį ilgiau nei valandą.
  Išėjus iš urvų pamatėme , kad ką tik buvo nustojęs lyti lietus, oras buvo gaivus ir nutarėm papietauti prieš vandens atrakcijas.

  Po pietų visi vykome į terminių baseinų parką - „Gino Paradise", kur maudėmės atviruose terminiuose baseinuose, kurių vanduo yra natūraliai paimamas iš kalnų, atvėsinamas iki 32-39 C laipsnių ir tiekiamas naudojimui. Šie baseinai turi gydomųjų sąvybių ir žmonėms teikiamos reabilitacijos paslaugos. Mūsų keliauninkai naudojosi tik malonumais po kopimų į kalnus bei požeminių urvų apžiūrėjimo. Be karštųjų terminių baseinų, daug kas aplankė ir vandens atrakcionus, kuriais leidosi į baseinus, bandė jėgas plaukimo baseine ar tiesiog mėgavosi dirbtine vandens upe plaukdami pasroviui.

  Į nakvynės vietą grįžome pilni įspūdžių ir puikiai jausdamiesi po poilsio baseinuose.

  Grižti atgal