• "Gasshuku 2010"

Šių metų rugpjūčio 11-15 dienomis Lenkijoje, kovos menų centre "Dojo Stara Wies" vyko instruktorių stovykla "Gasshuku 2010", kurioje dalyvavo ir Lietuvos tradicinio karate asociacijos nariai.

Šioje stovykloje dalyvavo apie tris šimtus dalyvių iš daugiau nei 15 pasaulio šalių. Stovykloje galėjo dalyvauti tik juodi diržai ir išimtine teise galėjo dalyvauti pirmą Kyu turintys karatistai, kurie planavo laikyti juodus diržus.

Stovyklos metu treniruotes vedė ITKF instruktoriai: R. Jorgensen, A. Rokah, E. Kontareli, D. Stuparu. Be treniruočių vyko  teisėjų, egzaminatorių ir instruktorių kursai naujoms licenzijoms gauti arba jau turimoms prasitęsti. Prieš paskutinę dieną buvo laikomi egzaminai 4-iems ir 5-iems Dan'ams, o paskutinę stovyklos dieną buvo laikomi egzaminai 1-am, 2-am ir 3-iam Dan'ams. Klubo instruktorius Norbertas Motiejūnas kėlė kvalifikaciją antram Dan'ui gauti. Ne tik juodo diržo egzaminas skiriasi nuo spalvotų diržų, tačiau ir komisijos verdiktas - iš karto rezultatai nebuvo pasakyti ir juos tikimasi sužinoti kaip galima greičiau, po visų egzaminų komisijos sprendimų. Egzaminų komisijoje dalyvavo: ITKF prezidentas - R. Jorgensen, ITKF viceprezidentas ir PZKT prezidentas - W. Kwiecinski, daugkartinis Pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojas ir prizininkas - K. Neugebauer.

Nors treniruočių grafikas buvo įtemptas, tačiau per surastas laisvo laiko minutes ITKF vadovai ir instruktoriai rado laiko pristatyti idėją dėl J.I.A. organizacijos atgaivinimo, mokytojo H. Nishiyama'os atminimui pagerbti ir jo karate krypties išsaugojimo.

Be instruktorių, sportininkų ir įvairių šalių atstovų, šioje stovykloje buvo atvykusi ir mokytojo H. Nishiyama'os duktė, kuri ne tik pristatė organizacijos J.I.A. idėją, bet taip pat įteikė mokytojo kimono, kuri bus garbingai patalpinta "Dojo Stara Wies" patalpose.

Pilni naujų žinių, prisiminę kas primiršta, pilni įspūdžių visi grįš į savas sales turėdami puikią galimybę TAI perduoti savo mokiniams.