• Apie Lietuvos tradicinio karate čempionatą

Gegužės 15 dieną nuo pat ankstaus ryto Anykščiuose šurmuliavo tradicinio karate atstovai, kurie buvo sukviesti iš įvairių Lietuvos kampelių: Vilkijos, Ukmergės, Vilniaus, Molėtų, Utenos ir iš pačių Anykščių.

11.00 val. Anykščių A. Baranausko vidurinės mokyklos sporto salėje prasidėjo tradicinio karate seminaras, kurį vedė IV-o dan'o meistras, Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius. Seminaras truko iki 14.30 val. Po seminaro buvo rasta paliktų drabužių, kimono, kai kas išėjo be batų:) :) :)

Vėliau visi seminaro dalyviai imitavo parodomąją programą, kuri 16.40 val. buvo rodoma Anykščių miesto centrinėje aikštėje: apie 140 sportininkų atliko atskirus techninius veiksmus, visi kartu atliko kata (techninius veiksmus sujungtus į tam tikrą formą), Giedrius Motiejūnas atliko parodomąją vaikščiodamas ant stiklų, vėliau jam gulint ant stiklų buvo mėtomi į pilvą peiliai. Vėliau asociacijos meistrai atliko tamashiwari (kietų daiktų laužymas) testą - buvo laužomos 2.5 cm storio lentelės.

Po parodomosios programos dalis visų sportininkų buvo vežami į Anykščių baseiną, kur VŠĮ "Sveikatos oazė" buvo suteikusi sąlygas nemokamai pasimaudyti, o kita dalis sportininkų vyko į vasaros kalnelių atrakcionus. Vėliau šios dvi grupės keitėse pramogų vietomis ir linksminosi toliau. Po visų linksmybių sportininkai turėjo nemokamą vakarienę ir kas buvo rezervavę vietas - gavo nemokamą nakvynę. Nors kitą dieną sportininkų laukė nelengvi startai, bet buvo užfiksuota, kad kai kas miegojo ne savo lovose, kai kurie iš vyresnių greit susirado naujų pašnekovIŲ, kad tik būtų rastas pretekstas kuo ilgiau neiti miegoti:) :)

Gegužės 16 dieną, 9.10 val. visi sportininkai iš nakvynės vietos buvo nuvežti į Anykščių verslo ir laisvalaikio centrą "Keturi kalnai", kur 10.00 val. prasidėjo atrankinės kovos. Jau čia netrūko netikėtumų...kai kurie sportininkai net apšilinėdami sugebėjo susitraumuoti ir net neužlipę ant tatamio turėjo būti palydėti į ligoninę iš kur grįžo su žiauriu verdiktu - SUSILAUZĖ kojos pirštą! Po atrankinių kovų sekė trumpa pertrauka ir 16.00 val. prasidėjo oficialus varžybų atidarymas, kurį pradėjo gyvai atliekamas pučiamųjų orkestro maršas ir sportininkų bei teisėjų eisena.

Sveikinimo žodį tarė Anykščių rajono savivaldybės meras bei Lietuvos tradicinio karate čempionato globėjas S. Obelevičius, oficialų čempionato atidarymą paskelbė Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas G. Dranevičius. Prieš pradedant finalines kovas salėje pasirodė du Anykščių šokių kolektyvai, kurie linksmino tiek žiūrovus, tiek dalyvius ir dar daugiau suteike šiam renginiui šventiškumo. Organizatoriai padėkojo visiems renginio rėmėjams ir įteikė jiems atminimo padėkas.

Finalinės kovos prasidėjo 16.40 val ir baigėsi lygiai po pusantros valandos. Visi sportininkai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais.

Po ilgojo Lietuvos tradicinio karate čempionato savaitgalio, tikimės, kad visi sportininkai, jų tėveliai, teisėjai bei žiūrovai namo grįžo dar kartą pamatę gražų renginį.

Dėkojame rėmėjams:

Anykščių rajono savivaldybės merui Sigučiui Obelevičiui

Anykščių rajono savivaldybės mero patarėjui Sergejui Jovaišai

Anykščių rajono savivaldybės vicemerui Donatui Krikštaponiui

VŠĮ "Sveikatos oazė" direktorei Sonatai Veršelienei

Anykščių technologijos mokyklos direktoriui Ramūnui Zlatkui

Anykščių Antano Baranausko vidurinės mokyklos direktorei Onai Repečkienei

Verslo ir laisvalaikio centro "Keturi kalnai" direktorei Dangirai Rakštytei-Pipirienei

Kalnų slidinėjimo centro vadovui Liudvikui Avietei

UAB „Eckes-Granini Lietuva“ generaliniam direktoriui Mariui Gudauskui

UAB “CV-Online LT ” verslo plėtros vadovei Danguolei Klimavičienei

UAB “Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko komercijos direktoriui Robertui Šnarui

SPORT 1 televizijai

Taip pat dėkojame Lietuvos tradicinio karate asociacijai, visiems draugams, sportininkų tėveliams, klubams dalyvavusiems renginyje, žiūrovams ir visiems, kurie mus palaikė. Didelis AČIŪ!