• Karatistai kovo 11-ąją paminėjo varžydamiesi ant tatamio

Šių metų kovo 11-ą, tradicinio karate sportininkai, treneriai ir teisėjai rinkosi Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje. Karate klubas „Danas“ organizavo tarpklubinį turnyrą Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.

Į renginį susirinko didelis dalyvių būrys, virš 140-ies įvairaus amžiaus (nuo 5 iki 20 metų) ir skirtingo lygio sportininkų iš Panevėžio, Ukmergės, Kauno, Vilniaus ir Utenos. Tradicinio karate klubo „Danas“ organizuotą karate turnyrą atidarė ir sveikinimo žodį pasakė Utenos rajono savivaldybės tarybos narys ir „Utenos Juventus“ krepšinio klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas, kuris pasidžiaugė sportininkų gausa, pasveikino su valstybine švente ir palinkėjo sportininkams gerų startų.

Iš karto po sveikinimo žodžių prasidėjo vyriausių turnyro sportininkų startai. Tuo tarpu jaunieji sportininkai turėjo puikią progą pasižiūrėti kaip startuoja Lietuvos tradicinio karate rinktinės nariai ir geriausi tradicinio karate jaunimo sportininkai. Iš karto po vyriausiųjų startų prasidėjo įvairaus lygio jauniausių sportininkų startai. Jauniausių sportininkų kategorijoje buvo daug kovotojų, kuriems tai buvo pirmos karate varžybos. Sportininkai puikiai susitvarkė ir su startiniu jauduliu ir su žiūrovų, kurių susirinko irgi labai didelis būrys, dėmesiu. Tai dar kartą įrodo Žydrūno Urbono pasakytus žodžius, kad tradicinis karate ne tik kovos menas, bet ir disciplina, kuri ugdo visapusiškai visus lankančius tradicinio karate treniruotes.

Varžybos vyko ant keturių aikštelių, teisėjavo nacionalinės kategorijos teisėjai ir nacionalinės rinktinės nariai, kurie turi ne tik teisėjavimo, bet ir varžybinės patirties. Dėl profesionalaus teisėjų ir sekretoriato darbo, didelės pagalbos iš turnyro šeimininkų uteniškių sportininkų, šventiškas turnyras truko tik apie tris valandas ir per tą laiką buvo išaiškinti geriausi tos dienos sportininkai. Prizininkai buvo apdovanoti medaliais, visi karatistai gavo varžybų dalyvio diplomą ir prizą už dalyvavimą turnyre.

Po visų suvestų rezultatų, klubai pasidalino turnyriniais taškais: „7Mūzos“ užėmė 7 vietą (9 taškai), „Samurajus“ – 6 vieta (12 taškų), “Tikslas”- 5 vieta (21 taškas), „Seishin“- 4 vieta (51 taškas), „Lūšis“- 3 vieta (64 taškai), „Sanrei“ – 2 vieta (97 taškai), turnyro organizatoriai klubas „Danas“ – 1 vieta (177 taškai).

Varžybos yra dar viena treniruočių forma, kur kovotojai testuoja vienas kitą, kovoja daugiau su savimi nei su priešininku. Tai buvo puiki proga sportininkams dar kartą sudalyvauti varžybose, pasisemti varžybinės patirties prieš gegužės mėnesį vyksiantį Lietuvos tradicinio karate čempionatą, kurį taip pat organizuos tradicinio karate klubas „Danas“.

Varžybų suvestinė [parisiųsti