• Geriausios 2012 m. Lietuvos tradicinio karate čempionato Utenoje akimirkos

Utenoje įvyko jubiliejinis - jau dešimtasis - Lietuvos tradicinės karatė čempionatas. Dėl aukščiausių vietų jame aršiausiai kovojo tradiciniai favoritai, tačiau netrūko ir staigmenų. Komandinėje įskaitoje nugalėjo „Lūšies" klubas, surinkęs 95 taškus. Antrąją vietą užėmė „Danas" (67 taškai), trečiąją - „Sanrei" (12). Toliau išsirikiavo „Tikslas", „Samurajus" ir „Seishin",

Lietuvos tradicinės karatė federacijos prezidentas Giedrius Dranevičius džiaugėsi, kad renginys vyko labai sklandžiai.

„Čempionatas vyko labai sklandžiai. Nebuvo traumų, protestų, skundų. Tai reiškia, kad sportininkai žino, ką reikia daryti, o teisėjai žino, kaip reikia teisėjauti, - sakė asociacijos vadovas. - Čempionate buvo ir siurprizų. Kaip matėme ant nugalėtojų pakylos tarp 3 juodų diržų užlipo vaikinas su rudu diržu Paulius Mackonis. Jis tai padarė du kartus - prestižinėje kumite ir ko-go kumite rungtyse. Tai yra tikrai netikėta, siurprizas visiems. Paulius dėl mokslų buvo padaręs metų pertrauką, tačiau sugrįžęs dirbo labai intensyviai. Rezultatai parodė, kad jis ėjo teisinga kryptimi."

P. Mackonis teigė prieš čempionatą svajojęs laimėti bent vieną apdovanojimą, tačiau grįžo namo net su keturiais. Prie kumite ir ko-go kumite aukso sportininkas dar pridėjo trečiąsias vietas katos ir fuku-go rungtyse.

„Man tai yra visiška staigmena, - džiaugėsi sportininkas. - Galvojau, kad gal vieną medalį pavyks išsivežti, apie tiek tikrai nesvajojau. Gal padėjo užsispyrimas. Važiuodamas galvojau, kad reikia parodyti viską, ką galiu, tačiau kai kas pavyko gal net geriau nei per treniruotes. Savo planą tikrai įvykdžiau maksimaliai."

Kuklesniu medalių kraičiu turėjo tenkintis nuolatinis Lietuvos čempionatų prizininkas Norbertas Motiejūnas. Jis tapo fuku-go rungties nugalėtoju, katos ir kumite vicečempionu bei ko-go kumite trečiosios vietos laimėtoju. Pasak sportininko, geriau pasirodyti trukdė organizaciniai reikalai, nes čempionatą Utenoje buvo patikėta rengti būtent jo vadovaujamam klubui „Danas".

„Renginys, manau, pavyko neblogai. Tai buvo jubiliejinis čempionatas, todėl truputį slėgė atsakomybė. Dėl organizacinių dalykų nukentėjo asmeniniai rezultatai, bet vieną kitą medalį laimėjau ir aš, - sakė N. Motiejūnas. - Šiandien pamatėme, kad auga puikus jaunimas, dar 3-4 metai ir turėsime puikią pamainą. Dabar mes dar savo patirtimi rodome jiems pavyzdį."

Tarp moterų tradiciškai neįveikiama buvo Dovilė Aladaitytė. Jai Lietuvoje kol kas neprilygsta nė viena varžovė. D. Aladaitytė tapo kumite ir katos čempione, be to, čempionate dar ir teisėjavo.

„Padariau tai, ką norėjau, - sakė sportininkė. - Pasimokiau iš Europos čempionate Izraelyje padarytų klaidų, kovojau ramiau, negavau diskvalifikacijos. Savo tikslus įvykdžiau ir kaip sportininkė, ir kaip teisėja. Čempionatas man pasisekė."

Lietuvos čempionato rezultatai leidžia numatyti, kokie sportininkai gali patekti į Lietuvos rinktinę, spalio 2-7 dienomis dalyvausiančią pasaulio čempionate Lodzėje (Lenkija).

„Remdamiesi šio čempionato rezultatais formuosime Lietuvos rinktinę, kuri dalyvaus pasaulio čempionate Lenkijoje. Manau, didžioji dalis prizines vietas užėmusių sportininkų pateks į rinktinę, nors prizinė vieta dar nieko negarantuoja. Iki čempionato dar liko pusė metų, laukia sunkus ir ilgas kelias. Tačiau tikimės prizinių vietų ir pasaulio čempionate", - sakė LTKA prezidentas Giedrius Dranevičius.

Suaugusiųjų rungčių prizininkai:

MOTERŲ KATA

1. Dovilė Aladaitytė („Lūšis")

2. Justė Baltrušaitytė („Danas")

3. Agota Mockutė („Lūšis")

MOTERŲ KUMITE

1. Dovilė Aladaitytė („Lūšis")

2. Justė Baltrušaitytė („Danas")

3. Agota Mockutė („Lūšis")

VYRŲ KATA

1. Vadimas Akimovas („Sanrei")

2. Norbertas Motiejūnas („Danas")